Ratibořický MTB maratón

50 km krajinou Babiččina údolí

0. ročník 30. září 2007, 1. ročník 1. května 2008, ÚPICE – AREÁL SPARTA

Aktuálně

<   1  2  3  4  5  6   7    8  9  >  

8.1.2010 PF2010

PF2010

Pedálu zdar! Do roku 2010 Vám přejeme hodně zdraví, štěstí a spoustu kilometrů v sedle kola bez nehody a defektů. Těšíme se na setkání s vámi na startu Ratibořického MTB maratónu 2010 v neděli 25. dubna.


26.4.2009 Výsledky, první fotky a reportáž

Výsledky, první fotky a reportáž

Limar Ratibořický MTB maratón 2009 s podtitulkem "O pohár Mistra Vichra" je za námi. Na start hlavního závodu se nakonec postavilo 520 závodníků a jak to všechno dopadlo se můžete podívat do výsledkové listiny a na první fotky od mtbrobousy a Jardy Kociána. Na stránkách Telvize JS je již umístěna video reportáž.  Další fotky a videa budeme průběžně doplňovat, takže zůstaňte na příjmu. Kdybyste našli nějaký zádrhel ve výsledkách, tak to hlaste přímo měřičům. Doplnili jsme výsledky dětských závodů a fotky od Čurilky. Podívejte se také na pěkné fotky od Mirka Chládka. Další aktuální fotogalerie od Chuckyho. Report od Tomáše Gladiše na MTBS.cz. Další supr galerii naleznete na stránkách Zdeňka Šulce.


21.4.2009 STARTUJEME JIŽ TUTO NEDĚLI

STARTUJEME JIŽ TUTO NEDĚLI

Už tuto neděli 26.4. se sejdeme na startu Limar Ratibořického MTB maratónu a tak Vám přinášíme poslední důležité informace před odjezdem do Úpice. Podle předpovědi počasí to opět vypadá, že bychom mohli mít štěstí a užít si další z řady slunečných dní letošního dubna. Třešně jsou již obalené květy a plné včel a vše se u nás zelená jako by byl květen a tak závod na trase vedoucí Babiččiným údolím a krajem Bratří Čapků nebude jen plný potu, ale také romantiky a duševního dopingu. Těšíme se na shledání na startu a přejeme Vám šťastnou cestu do Úpice a spoustu příjemných zážitků.

> > >

12.4.2009 Přihlášky předem končí v pátek 17. 4.

Přihlášky předem končí v pátek 17. 4.

V pátek 17. dubna je uzávěrka přihlášek předem. Přihlásit se můžete pomocí on-line registračního formuláře nebo osobně v prodejně Jízdní kola Bárta Úpice. Přihláška předem Vám přinese nejen levnější startovné ve výši 350,- Kč, ale také startovní číslo s vytištěným vlastním jménem. Pozor, termínem přihlášení se rozumí termín připsání platby startovného na účet pořadatele nebo zaplacení v hotovosti. V případě, že budete startovné hradit převodním příkazem, doporučujeme provést platbu nejpozději ve středu 15. 4. V případě přihlášky na místě v kanceláři závodu je startovné o stovku vyšší, tedy 450,- Kč.


6.4.2009 Změny trasy, satelitní mapa, profil

Změny trasy, satelitní mapa, profil

Máme za sebou dva krásné jarní týdny a tak už máte určitě v nohách prvních několik desítek nebo stovek kilometrů. I my jsme samozřejmě neodolali a jednou z našich prvních cest byla kontrola trasy Ratibořického MTB maratónu. Přitom jsme trasu zaznamenali pomocí GPS computeru a jeho výstupem je zákres v satelitní mapě umístěné přímo na stránkách závodu. Můžete tak zoomovat, posouvat se po trase, počítat stromy u cesty... Zároveň si můžete mapu otevřít v programu Google Earth nebo si stáhnout GPX soubor, naimportovat ho do svého GPS computeru a trasu si s jeho pomocí projet. Oproti předchozímu ročníku doznala trať dvou drobných změn. Na 28. km se musel sbíhat a vybíhat úsek přes potok, který se podařilo nahradit přejezdem lávky o cca 500 m dál proti proudu (následuje přejezd louky a napojení na stávající trasu). Druhá, o něco zásadnější, změna je v Prorubech na 32. km, kde se neodbočuje doleva kolem hájovny nahoru do lesa, ale pokračuje se po asfaltu dolů z kopce a vyjede se v obci Mezilečí. Toto krásné pozvolné klesání s ještě hezčím výhledem do kraje je příjemnou odměnou za předchozí desetikilometrové táhlé stoupání z Chvalkovic. Na stávající trasu se napojíte v Křižanově po mírném asfaltovém stoupání.

> > >

2.4.2009 Poslední dva dny přihlášek s tričkem RM09

V pátek 3. dubna se uzavírá první kolo přihlášek na Ratibořický MTB maratón 2009. Pokud do té doby stihnete vyplnit registrační formulář a ještě na náš účet převést startovné ve výši 350 Kč, dostanete při prezentaci dárek v podobě originálního trička závodu. Úhradu můžete provést hotově v sídle pořadatele (Puškinova 969, Úpice) nebo vkladem na bankovní účet u České spořitelny (1302716359/0800) s var. symbolem v podobě vašeho rodného čísla bez lomítka. To jsou dva nejjistější způsoby, jak dokončit prezentaci včas. O datumu registrace totiž rozhoduje termín zaplacení resp. připsání peněz na účet pořadatele. Pokud jste již startovné uhradili a u vašho jména stále svítí "NE" ve sloupci "zaplaceno", zašlete nám datum platby a číslo účtu, ze kterého byla provedena na e-mail stepan@bike4u.cz.


17.3.2009 TRIČKO PRO VČAS PŘIHLÁŠENÉ

TRIČKO PRO VČAS PŘIHLÁŠENÉ

Na letošní ročník jsme pro závodníky připravili originální pamětní tričko modré barvy, které bude v provedení pánském i dámském. Při prezentaci jej obdrží každý závodník, který se přihlásí včas a to do 3. dubna 2009. Pokud to nestihnete, stále se vyplatí zaregistrovat se předem nejpozději do 21. dubna. To vám přinese levnější startovné a také startovní číslo s vlastním jménem. Proto neváhejte a vyplňe registrační formulář! Pozor, registrace je dokončena až po zaplacení startovného na účet pořadatele! Přihlásit se můžete také osobně v sídle pořadatele. Více v propozicích.


4.2.2009 RM 2009 - Registrace zahájena

Tak a je to tady zase. Pomalinku se všichni začínáme probouzet ze zimního spánku, den se prodlužuje a jaro se blíží. A s ním také druhý ročník Ratibořického MTB maratónu, pro který je vyhrazena poslední dubnová neděle (26.4.). Na stránkách již najdete propozice letošního ročníku a můžete se začít přihlašovat pomocí registračního formuláře. Startovné je lidových 350,- a pro včas přihlášené (do 10.4.) máme připravené pamětní tričko.


1.5.2008 Doplněná fotogalerie a video

Doplněná fotogalerie a video

Tři obsáhlé fotogalerie pro vás v neděli nafotil Chucky. Vzal si kolo, foťák, přítelkyni, batoh ve kterým nechyběla placatice s oblíbeným Jamesonem a vyrazil. A vy můžete vychutnat jeho záběry z trati. Další čtyři fotogalerie pro vás nafotil Jiří Bárta. Dnes jsme doplnili ještě dvě fotogalerie od  Aleše Vaníčka, který fotil převážně v prostoru startu a cíle a dětské závody. Na stránkách televize-js najdete slibovanou druhou reportáž ze závodu.


30.4.2008 XC RTYŇSKÁ ZVONICE ODLOŽENA

V sobotu 3. května se měl ve Rtyni v Podkrkonoší jet 4. ročník cross country závodu XC Rtyňská zvonice. Bohužel náš klub postihla v pondělí tragická událost, když při úklidu trasy po Ratibořickém MTB maratónu zemřel náš kamarád a jeden z pořadatelů. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli závod odložit. Uskuteční se pravděpodobně na konci srpna a bude se zároveň jednat o první závod Středečního poháru horských kol. Děkujeme za pochopení.


Partneři

Apache Bicycles - Ratibořický MTB maratón
1_Bike4u.cz - Ratibořický MTB maratón
1_BP Lumen - Ratibořický MTB maratón
3_SR Suntour - Ratibořický MTB maratón
4_Bárta Bike - Ratibořický MTB maratón
SPECTRO - Ratibořický MTB maratón
1_enervit - Ratibořický MTB maratón
2_crono - Ratibořický MTB maratón
3_Limar - Ratibořický MTB maratón
4_Kool Stop - Ratibořický MTB maratón
4_Teasi - Ratibořický MTB maratón
5_Dirtwash - Ratibořický MTB maratón
6_TF2 - Ratibořický MTB maratón
7_Weldtite - Ratibořický MTB maratón
Kovys - Ratibořický MTB maratón
Orange Catering - Ratibořický MTB maratón
1_mtbs.cz - Ratibořický MTB maratón
3_cykloservis - Ratibořický MTB maratón
4_jestrebihory.net - Ratibořický MTB maratón
5_nachodskyswing - Ratibořický MTB maratón
6_kralovedvorsko.cz - Ratibořický MTB maratón
7_Lidé a hory - Ratibořický MTB maratón
Cykloserver - Ratibořický MTB maratón
ČUS - Ratibořický MTB maratón
khkraj - Ratibořický MTB maratón
Úpice - Ratibořický MTB maratón
 
Pořadatel: SK BP Lumen Úpice, e-mail: maraton@bplumen.cz