Ratibořický MTB maratón

50 km krajinou Babiččina údolí

0. ročník 30. září 2007, 1. ročník 1. května 2008, ÚPICE – AREÁL SPARTA

Aktuálně

<   1  2   3    4  5  6  7  8  9  >  

15.4.2015 VÝŽIVOVÉ OKÉNKO ENERVIT#2

VÝŽIVOVÉ OKÉNKO ENERVIT#2

Může správná nutriční (výživová) strategie podpořit zotavení sportovce po výkonu? Existuje mnoho různých důvodů se domnívat, že ano. Sportovní výkon je pro tělo náročná činnost, která z organizmu značně vyčerpává energii, minerální látky a tekutiny a poškozuje svalová vlákna. Vyčerpaný organismus regeneruje pomaleji a hůře a doplněním živin a tekutin můžeme nastavit podmínky rychlejšího návratu do výchozího stavu. Když ale budeme k povýkonovému jídelníčku přistupovat lajdácky, můžeme dobu regenerace i zdvojnásobit. Což se pak negativně projeví na rozvoji naší trénovanosti a vitality. VÍCE

> > >

13.4.2015 VÝŽIVOVÉ OKÉNKO ENERVIT#1

VÝŽIVOVÉ OKÉNKO ENERVIT#1

Na následující dva týdny pro Vás připravil partner závodu Enervit šest článků, které Vám třeba pomůžou v přípravě na Ratibořický MTB maratón. Jako první se dozvíme něco o pitném režimu. Ten je v mnoha ohledech pověstnou alfou a omegou kvalitního tréninku i vlastního závodu. Kdybyste s sebou měli mít během tréninku jen jednu jedinou věc, určitě by to měla být sportovní láhev s iontovým nápojem. V článku se dozvíte, kolik tekutin z těla vyloučíte během výkonu a jak tomu uzpůsobit pitný režim v závislosti na intenzitě tréninku. O tom, že není pití jako pití, svědčí i porovnání iontového nápoje s vodou se šťávou. VÍCE

> > >

10.4.2015 Trasa 12 km pro žáky a kadety

Trasa 12 km pro žáky a kadety

Žáci a kadeti vždycky závodili na Ratibořickém maratónu na trati dlouhé 12 km, která vedla přes Havlovice, míjela hrad Vízmburk a vracela se přes Havlovice zpět. Část trati vede po hlavní cestě, kde máme strach o bezpečnost malých bajkerů. Proto jsme chtěli zajistit náhradu a vytvořit zajímavou cross-country trať v areálu startu a cíle. Bohužel se nám v dané lokalitě nepovedlo vytvořit trať, která by byla pro žáky a kadety dostatečně dlouhá a zajímavá. Takže jsme se rozhodli vrátit k původní trase. Už teď vyjednáváme, že na důležité křižovatce v Havlovicích bude po celou dobu tohoto závodu policie ČR a že přidáme pořadatele na trasu, abychom co možná nejvíce zvýšili bezpečnost závodníků.  V rámci této změny jsme opravili propozice a časový plán v rámci dětských a kadetských tratí. Kadeti, kteří se před touto změnou přihlásili na dlouhou trať (v rámci kategorie juniorů), mohou své rozhodnutí změnit a startovat na 12 km trati. Pokud mají startovné již uhrazené, bude jim při prezentaci rozdíl vrácen. Samozřejmě mohou i zůstat a projet si krásnou dlouhou trať. 


3.4.2015 ENERVIT MOTION TOUR

ENERVIT MOTION TOUR

Specialista v oblasti sportovní výživy, firma ENERVIT, pro letošní rok připravila motivační soutěž ENERVIT MOTION TOUR. Zapojit se do ní můžete i Vy, Ratibořický MTB maratón je hned druhým závodem, kde můžete získat body do celkového hodnocení soutěže. Je to úplně jednoduché, všechny podrobnosti najdete v přiloženém letáku ENERVIT MOTION TOUR. V následujících týdnech najdete na našem webu i speciální ENERVIT VÝŽIVOVÉ OKÉNKO, kam budeme průběžně doplňovat články o všeobecných zásadách sportovní výživy. Ty Vám pomůžou v přípravě, ale cenné rady budete moci využít při závodech, regeneraci. Zůstaňte připojeni a sledujte naše stránky.  


30.3.2015 Přihlášky do zítřka jen za 290,- Kč

Přihlášky do zítřka jen za 290,- Kč

Už jen do konce zítřejšího dne máte možnost přihlásit se na 8. ročník závodu jen za 290,- Kč. Tak neváhejte, levněji už to neumíme. Zároveň máte možnost do zítřka objednat při přihlášení památeční tričko jen za 150,- Kč. Pak už to nebude možné. Startovka se pomalu plní, těšíme se na Vás. My zatím aktualizujeme platby, vyřizujeme potřebná povolení, připravujeme značení, sháníme dobrovolníky na trať, kdybyste nám někdo chtěl jakkoli pomoct, pište na stepan@bike4u.cz. Díky


12.3.2015 SOUTĚŽ FIREMNÍCH TÝMŮ

SOUTĚŽ FIREMNÍCH TÝMŮ

I v letošním roce jsme na Ratibořickém MTB maratonu připravili pro Vás soutěž firemních týmů. A jaké jsou důvody svůj tým do soutěže zapojit? Podrobnosti najdete v přiloženém letáku. Budeme rádi, když ho rozšíříte mezi co největší možný počet spolupracovníků, kolegů, kamarádů, soupeřů.... Novinkou pro letošní rok je, že ceny nevyhrajou jen nejlepší týmy v absolutním pořadí, ale vyhrát může kterýkoli z týmů, který se do soutěže přihlásí. Hlavní ceny se totiž budou losovat ve velkém slosování v průběhu vyhlašování závodu. A ceny? Znáte je z loňských ročníků, budou zase tekuté a masité. Návod na přihlášení do soutěže firemních týmů najdete zde: soutěž firemních týmů


7.3.2015 Registrace na 8. ročník spuštěna

Registrace na 8. ročník spuštěna

8. ročník Ratibořického MTB maratónu se pojede tradičně poslední dubnovou neděli (26.4.). Na webu najdete aktualizované propozice maratónu, dětských závodů i soutěže firemních týmů a spuštěná ja také registrace na hlavní závod. Až do konce března se můžete přihlásit za nejlevnější startovné 290,- Kč. Venku to vypadá na začátek jara, tak do sedel a na konci dubna se na vás těšíme!


2.5.2014 Video z Ratibořičáku

Video z Ratibořičáku

Úpická TELEVIZE-JS natočila reportáž z letošního ročníků Ratibořického MTB maratónu. Najdete v ní všechno podstatné, a hodně z vás se na záběrech najde. My vám všem děkujeme za letošní účast a vězte, že odpočívat dlouho nebudeme. Už na 24. května připravujeme v Úpici a Havlovicích další ročním MTB maratonu Jestřebí hory České spořitelny, závodit se bude na třech trasách o délkách 58, 34 a 23 kilometrů, připravujeme i závody pro děti Junior Trophy a i soutěž týmů. Informace a přihlášky najdete na stránkách www.festivalcyklistiky.cz. Na podzim nás čeká oblíbený Středeční pohár horských kol a už brzo začneme připravovat další, v pořadí už osmý ročník Ratibořického MTB maratonu. Přejeme vám hezké léto v sedle kola.

> > >

30.4.2014 Nové fotogalerie ze závodu

Nové fotogalerie ze závodu

Celý závod mezi vámi jezdil na motorce Zdeněk Šulc. Nejezdil proto, že by vám chtěl smrdět pod nos, on jezdí proto, že u toho zároveň fotí. Prakticky každý rok se s ním na našich akcích potkáváte a jeho fotky patří určitě k těm povedeným. Jeho fotogalerii najdete tady. Další, kdo se skrýval za objektivem fotoaparátu byl Tomáš Sulzbacher. Ano, ten Tomáš, který jezdí i na kole, jezdí i na motorce, jezdí i v nepřehlédnutelné bílé "oktávce", tak ten i fotí. Jeho fotky najdete tady. A ještě jedny fotky jsou na světě, a to na stránkách fotokocian.eu, kde si můžete svoji fotku ze závodu, nebo pamětní list třeba objednat.


28.4.2014 Ratibořičák 2014 za námi

Ratibořičák 2014 za námi

Sedmý ročník Ratibořického maratonu ve znamení 007 je za námi. Doufáme, že jste si užili neděli v Úpici stejně jako my. Trochu jsme museli upravit trať, ale její délka i výsledný čas vítěze byly prakticky stejné, jako v minulých letech. Pro vítězství si dojel Martin Splítek před Michalem Kaněrou a Tomášem Bergerem. V kategorii žen si pro vítězství suverénně přijela Pavlína Šulcová. Na všech tratích startovalo skoro 700 bikerů, výsledky všech kategorií najdete tady, a už jsou na světě i první fotky. Další fotky a reportáž TV Účkou budou brzo následovat.  


Partneři

Apache Bicycles - Ratibořický MTB maratón
1_Bike4u.cz - Ratibořický MTB maratón
1_BP Lumen - Ratibořický MTB maratón
3_SR Suntour - Ratibořický MTB maratón
4_Bárta Bike - Ratibořický MTB maratón
SPECTRO - Ratibořický MTB maratón
1_enervit - Ratibořický MTB maratón
2_crono - Ratibořický MTB maratón
3_Limar - Ratibořický MTB maratón
4_Kool Stop - Ratibořický MTB maratón
4_Teasi - Ratibořický MTB maratón
5_Dirtwash - Ratibořický MTB maratón
6_TF2 - Ratibořický MTB maratón
7_Weldtite - Ratibořický MTB maratón
Kovys - Ratibořický MTB maratón
Orange Catering - Ratibořický MTB maratón
1_mtbs.cz - Ratibořický MTB maratón
3_cykloservis - Ratibořický MTB maratón
4_jestrebihory.net - Ratibořický MTB maratón
5_nachodskyswing - Ratibořický MTB maratón
6_kralovedvorsko.cz - Ratibořický MTB maratón
7_Lidé a hory - Ratibořický MTB maratón
Cykloserver - Ratibořický MTB maratón
ČUS - Ratibořický MTB maratón
khkraj - Ratibořický MTB maratón
Úpice - Ratibořický MTB maratón
 
Pořadatel: SK BP Lumen Úpice, e-mail: maraton@bplumen.cz