Ratibořický MTB maratón

50 km krajinou Babiččina údolí

0. ročník 30. září 2007, 1. ročník 1. května 2008, ÚPICE – AREÁL SPARTA

Aktuálně

 1    2  3  4  5  6  7  8  9  >  

6.3.2018 Ratibořický maratón je minulostí (alespoň prozatím)

Pedálu zdar. S lítostí vám oznamujeme, že jsme se rozhodli dále nepokračovat v pořádání Ratibořického MTB maratónu, který jsme pro vás připravovali od roku 2007 a celkem se jel 10x. Bohužel ani letos nebude včas dokončen Bílý most v Ratibořicích a v lesích, kudy vede trasa, je velký polom po loňské vichřici. Hlavní důvod je ale ten, že jsme se rozhodli vrátit k pořádání maratónu Apache Jestřebí hory včetně dlouhé 100 km trasy a nechceme tříštit síly a pozornost do více akcí v krátkém sledu za sebou. Děkujeme vám všem, kteří jste se Ratibořického MTB maratónu v jeho nedlouhé historii zúčastnili. Třeba to nebude definitivní. A těšíme se na setkání s vámi v Úpici v sobotu 19. května!


16.8.2017 10. ročník Ratibořického maratónu se odkládá na duben 2018

10. ročník Ratibořického maratónu se odkládá na duben 2018

Bajkerky, bajkeři, kamarádi. S lítostí, ale i určitou úlevou vám musíme oznámit, že letošní ročník Ratibořického MTB maratónu v náhradním termínu 3.9.nebude. Nejsme schopni ho kvalitně a zodpovědně uspořádat, protože původně krátká oprava mostu v Ratibořicích se protáhla tak, že ještě teď přes něj nejde projet. A změna v téhle části trati by byla tak zásadní, že jsme se po zralém uvážení rozhodli, dát si letos pauzu, od „ratibořičáku" si pdpočinout a věnovat se 22. ročníku Středečního poháru horských kol. Nebylo to pro nás jednoduché rozhodnutí, cítíme odpovědnost vůči vám, věříme, že jste se na něj těšili, ale dobré věci mají svůj čas. Vrátíme se k jarnímu termínu, pro mnohé z vás to byl otvírák závodění v našem regionu, a i my se těšíme na pravou bajkovačku mezi rozkvetlými stromy. Proto 10. ročník Ratibořického MTB maratónu bude v neděli 29. dubna 2018. Děkujeme za pochopení, zůstaňte nám nakloněni a na viděnou v roce 2018.


3.5.2016 Ohlasy

Ohlasy

Asi nejstudenější ročník "Ratibořičáku" máme za sebou, připomeňte si spolu s námi na minulou neděli. Dvě rozsáhlé fotogalerie nejdete na Facebooku Bajkování v Jestřebích horách a Apache Bicycles, fotky od Vládi hladíka najdete na tomto odkazu, a reportáž Radima Skály najdete tady. Z dílny Dušana Mihalečka vzniklo video, úpická televize-js natočila reportáž. Všem vám děkujeme za účast, všem pořadatelům za pomoc, a těšíme se na jubilejní 10. ročník - v neděli 30. dubna 2017 v Úpici. Za necelé tři týdny, v sobotu 21.5. pro vás pořádáme další akci, třináctý ročník závodu Jestřebí hory České spořitelny v Havlovicích. Více na www.kolopro.cz.  


2.5.2016 Prosba pořadatelů

Prosba pořadatelů

Děkujeme vám všem za účast na letošním "Ratibořičáku". Díky sobotnímu dešti se staly především louky na trase závody prakticky bahenními lázněmi. Majitelé jednoho pozemku, louky, přes kterou nám roky umožňovali jezdit, v místě zvaném "Sedlo" - před dětským táborem v Běluni, ji mají po letošním ročníku v zoufalém stavu - viz fotka. Požádali nás o změnu trasy, my jim samozřejmě vyjdeme vstříc a pokud to bude možné, vrátíme se na turistickou cestu s nutným přeskokem potoka. Zároveň nás upozornili na to, že i o uplynulém víkendu jezdila spousta z vás po trase maratónu, včetně zmíněné louky, a po jejich upozornění, se chovali hrubě. Prosím, tomuto místu se vyhněte, a respektujte přání majitelů pozemku a v tomto místě použijte žlutou turistickou značku. My děkujeme za pochopení. 


25.4.2016 Ani chladné počasí neodradilo stovky bikerů od účasti na 9. ročníku Apache Ratibořického maratónu

Ani chladné počasí neodradilo stovky bikerů od účasti na 9. ročníku Apache Ratibořického maratónu

Tak letos to byl bezesporu nejstudenější ročník Ratibořického maratónu a to můžeme mluvit o štěstí, že se to obešlo bez sněhové pokrývky. I přes toto, na konec dubna, extrémní počasí, dorazilo do Úpice okolo 500 bikerů a to včetně 115 dětí. Velkej respekt patří všem, kteří se nezalekli a odstartovali. Naštěstí průběžně vykukovalo sluníčko a tak zima nebyla tak citelná. Jak to všechno dopadlo se můžete podívat do výsledkové listiny. První fotky najdete na Facebook profilu Bajkování v Jestřebích horách. Další fotky a videa budou přibývat. Pokud máte nějaké fotky či videa i vy, pošlete je. Rádi na ně odkážeme.


22.4.2016 APACHE - hlavní cena v tombole

APACHE - hlavní cena v tombole

I letos pro Vás hned po vyhlášení připravujeme tombolu. Většina cen se rozlosuje dopředu, a Vy si je jen vyzvednete, hlavních pět cen se bude losovat. Mezi hlavními cenami, které nám dodali partneři závodu, kterým i tímto děkujeme, najdete tretry CRONO, přilbu LIMAR, Navigaci TEASI, montážní stojan na kola KOVYS a hlavní cenou je horské kolo značky APACHE BICYCLES


21.4.2016 ENERVIT na Ratibořickém Maratónu

ENERVIT na Ratibořickém Maratónu

ENERVIT patří na českém trhu mezi nejvýznamnější značky sportovní výživy. Je to zřejmě i jediná značka, která se specializuje výhradně na potřeby vytrvalostních sportovců. ENERVIT tak pomáhá zkvalitnit požitek ze sportu a prohloubit jeho přínos pro lidský organizmus. ENERVIT je partnerem závodu Ratibořický MTB maratón. A v místě prezentace pro Vás připravuje prodejní stánek, kde si můžete před startem, nebo po dojetí závodu nakoupit produkty této značky s 25% slevou, oproti doporučeným cenám. Vyplatí se tak nakoupit si výživu třeba na celou sezónu.


13.4.2016 Plakát Ratibořického MTB maratónu

Plakát Ratibořického MTB maratónu

Od tohoto pondělí se po okolních obcích vylepují plakáty na Ratibořický MTB maratón 2016. Pokud ho někdo můžete sdílet na svoje stránky, nebo na svůj profil na některé sociální síti, pomůžete tak propagaci závodu. Za to Vám předem děkujeme. Jestli ho někdo chcete poslat ve vyšší kvalitě e-mailem, napište nám na email j.dudek@bplumen.cz, pošleme Vám ho. Jestli s kolegy v práci uvažujete o účasti ve firemním týmu a ještě jste se definitivně nerozhodli, napište  na stejný e-mail, pošleme Vám plakát vytištěný, když ho v práci vyvěsíte, třeba ještě kolegy přesvědčíte. Vyhrát můžete některou z cen ve slosování, takže důležité je hlavně se zúčastnit a utužit vztahy se svými spolupracovníky. Uzávěrka přihlášek předen je 18. dubna, takže máte ještě 6 dní času na rozmyšlenou. Pak už se můžete přihlásit jen  na místě v Úpici v neděli před závodem.    


17.3.2016 Ratibořičák i pro elektrokola

Ratibořičák i pro elektrokola

Novinkou letošního ročníku bude vložený závod elektrokol. Tento dopravní a sportovní prostředek získává každoročně na popularitě a dnes je již běžnou výbavou mnoha lidí. Vypsána bude jedna společná kategorie bez rozdílu věku a pohlaví. Nejde totiž ani tak o výsledky jako o to, umožnit majitelům elektrokol zúčastnit se. Podmínkou účasti je pouze to, aby elektrokolo splňovalo pravidla pro provoz na pozemních komunikacích a to především z důvodu bezpečnosti všech závodníků. Věříme, že tento krok umožní dalším lidem zažít atmosféru tohoto pohodové závodu a projet se s ostatními krásnou přírodou kraje bratří Čapků s Boženy Němcové.

> > >

17.2.2016 Ratibořičák s novým hlavním partnerem

Ratibořičák s novým hlavním partnerem

9. ročník populárního závodu horských kol ponese název Apache Ratibořický MTB maratón. Novým hlavním partnerem akce je tedy značka Apache bicycles, výrobce jízdních kol a elektrokol. Závod se uskuteční opět poslední dubnovou neděli, která letos připadá na dvacátého čtvrtého. Na webu jsou již aktualizované propozice a spuštěna registrace. S nejlevnějším startovným za 350,- Kč se můžete přihlásit až do konce března. Jako každý rok je připraven i závod dětí a soutěž firemních týmů. Trasa je kompletně průjezdná a téměř suchá, takže můžete začít najíždět :-) 


Partneři

Apache Bicycles - Ratibořický MTB maratón
1_Bike4u.cz - Ratibořický MTB maratón
1_BP Lumen - Ratibořický MTB maratón
3_SR Suntour - Ratibořický MTB maratón
4_Bárta Bike - Ratibořický MTB maratón
SPECTRO - Ratibořický MTB maratón
1_enervit - Ratibořický MTB maratón
2_crono - Ratibořický MTB maratón
3_Limar - Ratibořický MTB maratón
4_Kool Stop - Ratibořický MTB maratón
4_Teasi - Ratibořický MTB maratón
5_Dirtwash - Ratibořický MTB maratón
6_TF2 - Ratibořický MTB maratón
7_Weldtite - Ratibořický MTB maratón
Kovys - Ratibořický MTB maratón
Orange Catering - Ratibořický MTB maratón
1_mtbs.cz - Ratibořický MTB maratón
3_cykloservis - Ratibořický MTB maratón
4_jestrebihory.net - Ratibořický MTB maratón
5_nachodskyswing - Ratibořický MTB maratón
6_kralovedvorsko.cz - Ratibořický MTB maratón
7_Lidé a hory - Ratibořický MTB maratón
Cykloserver - Ratibořický MTB maratón
ČUS - Ratibořický MTB maratón
khkraj - Ratibořický MTB maratón
Úpice - Ratibořický MTB maratón
 
Pořadatel: SK BP Lumen Úpice, e-mail: maraton@bplumen.cz