Ratibořický MTB maratón

50 km krajinou Babiččina údolí

0. ročník 30. září 2007, 1. ročník 1. května 2008, ÚPICE – AREÁL SPARTA

Novinky

6.3.2018 Ratibořický maratón je minulostí (alespoň prozatím)

Pedálu zdar. S lítostí vám oznamujeme, že jsme se rozhodli dále nepokračovat v pořádání Ratibořického MTB maratónu, který jsme pro vás připravovali od roku 2007 a celkem se jel 10x. Bohužel ani letos nebude včas dokončen Bílý most v Ratibořicích a v lesích, kudy vede trasa, je velký polom po loňské vichřici. Hlavní důvod je ale ten, že jsme se rozhodli vrátit k pořádání maratónu Apache Jestřebí hory včetně dlouhé 100 km trasy a nechceme tříštit síly a pozornost do více akcí v krátkém sledu za sebou. Děkujeme vám všem, kteří jste se Ratibořického MTB maratónu v jeho nedlouhé historii zúčastnili. Třeba to nebude definitivní. A těšíme se na setkání s vámi v Úpici v sobotu 19. května!

16.8.2017 10. ročník Ratibořického maratónu se odkládá na duben 2018

10. ročník Ratibořického maratónu se odkládá na duben 2018

Bajkerky, bajkeři, kamarádi. S lítostí, ale i určitou úlevou vám musíme oznámit, že letošní ročník Ratibořického MTB maratónu v náhradním termínu 3.9.nebude. Nejsme schopni ho kvalitně a zodpovědně uspořádat, protože původně krátká oprava mostu v Ratibořicích se protáhla tak, že ještě teď přes něj nejde projet. A změna v téhle části trati by byla tak zásadní, že jsme se po zralém uvážení rozhodli, dát si letos pauzu, od „ratibořičáku" si pdpočinout a věnovat se 22. ročníku Středečního poháru horských kol. Nebylo to pro nás jednoduché rozhodnutí, cítíme odpovědnost vůči vám, věříme, že jste se na něj těšili, ale dobré věci mají svůj čas. Vrátíme se k jarnímu termínu, pro mnohé z vás to byl otvírák závodění v našem regionu, a i my se těšíme na pravou bajkovačku mezi rozkvetlými stromy. Proto 10. ročník Ratibořického MTB maratónu bude v neděli 29. dubna 2018. Děkujeme za pochopení, zůstaňte nám nakloněni a na viděnou v roce 2018.


Starší aktuality >>


Ratibořický MTB maratón - pohodové závody pro celou rodinu

Na poslední dubnovou neděli (24. 4.) připravuje cyklistický oddíl Apache Bike Team Úpice 9. ročník závodu horských kol pro širokou veřejnost Apache Ratibořický MTB maratón se startem i cílem v Úpici ve sportovním areálu Sparta.

Trasa dlouhá 48 km s převýšením 660 m
vede krásnou přírodou kraje bratří Čapků a Boženy Němcové a těsně míjí historické centrum Ratibořic. Povrch tvoří z 80% zpevněné lesní a polní cesty a 20% asfalt. Těšit se tedy můžete na jeden z prvních MTB maratónů cyklistické sezóny, jehož trasa vede bikovými terény, ale zároveň je technicky dostupná i méně zkušeným cyklistům a je sjízdná i pro krosová kola.

Nejlevnější s
tartovné je za lidových 350,- Kč a to v případě přihlášky do konce března. Zahrnuje kompletní pořadatelský servis, startovní číslo s čipem, občerstvení na trase závodu, teplý gulášek v cíli, parkování přímo v areálu, mytí kol, teplá sprcha apod. Zároveň si můžete objednat originální pamětní tričko závodu za 150,- Kč.

I letos je vypsána soutěž firemních týmů. Vyburcujte své kolegy v práci, přesvědčte svého šéfa o nezbytné podpoře a postavte tým, který bude reprezentovat vaší firmu. Tým je pětičlenný a v každém musí být alespoň jedna žena. Hodnotí se součet časů jednotlivých členů týmu v cíli. A pozor, nově budeme hlavní ceny do týmové soutěže losovat, takže vyhrát může opravdu každý. Těšit se můžete na uzeninové balíčky od Maso Kazda Úpice a pivo Krakonoš. 

Na své si také přijdou děti ve věku od 3 do 14 let, pro které je připraven dětský závod. Ty nejmenší pojedou na okruhu vytyčeném ve sportovním areálu. Ty starší pak vyrazí na 12 km okruh okolo hradu Vízmburku.

Novinkou letošního ročníku bude vložený závod elektrokol. Tento dopravní a sportovní prostředek získává každoročně na popularitě a dnes je již běžnou výbavou mnoha lidí. Podmínkou účasti je pouze to, aby elektrokolo splňovalo pravidla pro provoz na pozemních komunikacích.

Pokud si chcete užít pohodový jarní den v sedle kola s celou rodinou, Ratibořický maratón je ideální volbou.


Apache Bike Team Úpice

 

 Partneři

Apache Bicycles - Ratibořický MTB maratón
1_Bike4u.cz - Ratibořický MTB maratón
1_BP Lumen - Ratibořický MTB maratón
3_SR Suntour - Ratibořický MTB maratón
4_Bárta Bike - Ratibořický MTB maratón
SPECTRO - Ratibořický MTB maratón
1_enervit - Ratibořický MTB maratón
2_crono - Ratibořický MTB maratón
3_Limar - Ratibořický MTB maratón
4_Kool Stop - Ratibořický MTB maratón
4_Teasi - Ratibořický MTB maratón
5_Dirtwash - Ratibořický MTB maratón
6_TF2 - Ratibořický MTB maratón
7_Weldtite - Ratibořický MTB maratón
Kovys - Ratibořický MTB maratón
Orange Catering - Ratibořický MTB maratón
1_mtbs.cz - Ratibořický MTB maratón
3_cykloservis - Ratibořický MTB maratón
4_jestrebihory.net - Ratibořický MTB maratón
5_nachodskyswing - Ratibořický MTB maratón
6_kralovedvorsko.cz - Ratibořický MTB maratón
7_Lidé a hory - Ratibořický MTB maratón
Cykloserver - Ratibořický MTB maratón
ČUS - Ratibořický MTB maratón
khkraj - Ratibořický MTB maratón
Úpice - Ratibořický MTB maratón
 
Pořadatel: SK BP Lumen Úpice, e-mail: maraton@bplumen.cz