Ratibořický MTB maratón

50 km krajinou Babiččina údolí

0. ročník 30. září 2007, 1. ročník 1. května 2008, ÚPICE – AREÁL SPARTA

Novinky

14.3.2017 Informace k 10. ročníku "Ratibořičáku"

Pedálu zdar! Na jubilejní 10. ročník jsme si pro vás připravili dvě zásadní novinky. První se týká termínu. Protože je pro nás pořadatele jarní termín s ohledem na naše zaměstnání čím dál komplikovanější, rozhodli jsme se přesunout závod na září. Na měsíc, kdy se jel ročník první, tedy vlastně nultý (tenkrát vyhrál Franta Žilák). Konkrétně se jedná o neděli 3.9. a pokud budeme v pořádání Ratibořičáku pokračovat i v další dekádě, tak asi zůstaneme u první zářijové neděle. Druhou novinkou je místo konání. Ze stadionu úpické Sparty se přestěhujeme do sousedních Havlovic, které nabízejí příjemnější zázemí sportovního areálu, pohodlné parkování na čisté trávě a i závody pro děti zde budou bezpečnější. Ostatní bude tak, jak jste zvyklí, nebo snad ještě lepší. Brzy aktualizujeme propozice a spustíme registraci. Trénujte a uvidíme se po prázdninách.

3.5.2016 Ohlasy

Ohlasy

Asi nejstudenější ročník "Ratibořičáku" máme za sebou, připomeňte si spolu s námi na minulou neděli. Dvě rozsáhlé fotogalerie nejdete na Facebooku Bajkování v Jestřebích horách a Apache Bicycles, fotky od Vládi hladíka najdete na tomto odkazu, a reportáž Radima Skály najdete tady. Z dílny Dušana Mihalečka vzniklo video, úpická televize-js natočila reportáž. Všem vám děkujeme za účast, všem pořadatelům za pomoc, a těšíme se na jubilejní 10. ročník - v neděli 30. dubna 2017 v Úpici. Za necelé tři týdny, v sobotu 21.5. pro vás pořádáme další akci, třináctý ročník závodu Jestřebí hory České spořitelny v Havlovicích. Více na www.kolopro.cz.  


Starší aktuality >>


Ratibořický MTB maratón - pohodové závody pro celou rodinu

Na poslední dubnovou neděli (24. 4.) připravuje cyklistický oddíl Apache Bike Team Úpice 9. ročník závodu horských kol pro širokou veřejnost Apache Ratibořický MTB maratón se startem i cílem v Úpici ve sportovním areálu Sparta.

Trasa dlouhá 48 km s převýšením 660 m
vede krásnou přírodou kraje bratří Čapků a Boženy Němcové a těsně míjí historické centrum Ratibořic. Povrch tvoří z 80% zpevněné lesní a polní cesty a 20% asfalt. Těšit se tedy můžete na jeden z prvních MTB maratónů cyklistické sezóny, jehož trasa vede bikovými terény, ale zároveň je technicky dostupná i méně zkušeným cyklistům a je sjízdná i pro krosová kola.

Nejlevnější s
tartovné je za lidových 350,- Kč a to v případě přihlášky do konce března. Zahrnuje kompletní pořadatelský servis, startovní číslo s čipem, občerstvení na trase závodu, teplý gulášek v cíli, parkování přímo v areálu, mytí kol, teplá sprcha apod. Zároveň si můžete objednat originální pamětní tričko závodu za 150,- Kč.

I letos je vypsána soutěž firemních týmů. Vyburcujte své kolegy v práci, přesvědčte svého šéfa o nezbytné podpoře a postavte tým, který bude reprezentovat vaší firmu. Tým je pětičlenný a v každém musí být alespoň jedna žena. Hodnotí se součet časů jednotlivých členů týmu v cíli. A pozor, nově budeme hlavní ceny do týmové soutěže losovat, takže vyhrát může opravdu každý. Těšit se můžete na uzeninové balíčky od Maso Kazda Úpice a pivo Krakonoš. 

Na své si také přijdou děti ve věku od 3 do 14 let, pro které je připraven dětský závod. Ty nejmenší pojedou na okruhu vytyčeném ve sportovním areálu. Ty starší pak vyrazí na 12 km okruh okolo hradu Vízmburku.

Novinkou letošního ročníku bude vložený závod elektrokol. Tento dopravní a sportovní prostředek získává každoročně na popularitě a dnes je již běžnou výbavou mnoha lidí. Podmínkou účasti je pouze to, aby elektrokolo splňovalo pravidla pro provoz na pozemních komunikacích.

Pokud si chcete užít pohodový jarní den v sedle kola s celou rodinou, Ratibořický maratón je ideální volbou.


Apache Bike Team Úpice

 

 Partneři

Apache Bicycles - Ratibořický MTB maratón
1_Bike4u.cz - Ratibořický MTB maratón
1_BP Lumen - Ratibořický MTB maratón
3_SR Suntour - Ratibořický MTB maratón
4_Bárta Bike - Ratibořický MTB maratón
SPECTRO - Ratibořický MTB maratón
1_enervit - Ratibořický MTB maratón
2_crono - Ratibořický MTB maratón
3_Limar - Ratibořický MTB maratón
4_Kool Stop - Ratibořický MTB maratón
4_Teasi - Ratibořický MTB maratón
5_Dirtwash - Ratibořický MTB maratón
6_TF2 - Ratibořický MTB maratón
7_Weldtite - Ratibořický MTB maratón
Kovys - Ratibořický MTB maratón
Orange Catering - Ratibořický MTB maratón
1_mtbs.cz - Ratibořický MTB maratón
3_cykloservis - Ratibořický MTB maratón
4_jestrebihory.net - Ratibořický MTB maratón
5_nachodskyswing - Ratibořický MTB maratón
6_kralovedvorsko.cz - Ratibořický MTB maratón
7_Lidé a hory - Ratibořický MTB maratón
Cykloserver - Ratibořický MTB maratón
ČUS - Ratibořický MTB maratón
khkraj - Ratibořický MTB maratón
Úpice - Ratibořický MTB maratón
 
Pořadatel: SK BP Lumen Úpice, e-mail: maraton@bplumen.cz